آشنائی با برنامه های وب و ASP.NET 2.0 و ویژگیهای آن

آشنائی با برنامه های وب و ASP.NET 2.0 و ویژگیهای آن |دانلود-|30014675|اِی جی|age
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان آشنائی با برنامه های وب و ASP.NET 2.0 و ویژگیهای آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

آشنائی با ASP.NET 2.0 ( بخش اول )

وب يکی از مهمترين و در عين حال جوان ترين سرويس های اينترنت است که در مدت زمانی کوتاه توانسته است در کانون توجه تمامی استفاده کنندگان اينترنت قرار بگيرد و منشاء تحولات عمده ای در حيات بشريت باشد. در گذشته از وب صرفا" به منظور عرضه اطلاعات استفاده می گرديد و کاربران از آن به عنوان يک کنابخانه الکترونيکی بزرگ و در جهت يافتن اطلاعات مورد نياز خود استفاده می کردند. وضعيت فعلی وب نسبت به گذشته دستخوش تحولات فراوانی شده است و هم اينک از آن به عنوان بستر ارتباطات ، مبادله اطلاعات ، عمليات تراکنشی نظير فعاليت های تجاری ، اجتماعی ، سياسی ، آموزشی و فرهنگی استفاده می گردد .

نرم افزار و دنيای برنامه نويسی يکی ازعرصه هائی است که بدون شک بيشترين تاثير را از اينترنت پذيرا بوده است ( پرداختن به مقوله تاثير اينترنت بر دنيای برنامه نويسی و يا تاثير نرم افزار بر اينترنت خارج از حوصله اين مقاله است ). شرکت های عظيم نرم افزاری با لحاط نمودن جايگاه برجسته اينترنت ، اقدام به ارائه تکنولوژی ها و معماری های متفاوتی در جهت طراحی و پياده سازی برنامه های کامپيوتری با بهره گيری از زيرساخت اينترنت نموده اند .

ASP.NET : گزينه ای برای طراحی و پياده سازی برنامه ها و سرويس های وب

به منظور پاسخ به خيل عظيم نيازهای موجود با توجه به تسهيلات ارائه شده توسط اينترنت ، نسل جديدی از برنامه های کامپيوتری با نام "برنامه های وب " مطرح و در اين رابطه تاکنون تکنولوژی های متفاوتی توسط شرکت های عظيم نرم افزاری ارائه شده است . ASP.NET يکی از تکنولوژی های موجود در اين زمينه است . در واقع ، ASP.NET فريمورک برنامه نويسی شرکت مايکروسافت برای طراحی و پياده سازی برنامه ها و سرويس های وب است که خود بخشی از پلت فرم دات نت محسوب می گردد . ASP.NET با دارا بودن مجموعه ای گسترده از اشياء که دارای اينترفيس های ساده برنامه نويسی می باشند و بهره گيری از يک محيط ترجمه شده شی گراء ، امکان پردازش های ساده تا پيچيده را با حداقل کد ممکن فراهم می نمايد.

چرا ASP.NET ؟

زمانی که شرکت مايکروسافت نسخه اوليه فريمورک دات نت را در جولای سال 2000 برای اولين مرتبه به نمايش گذاشت ، برای اکثر طراحان و پياده کنندگان برنامه های وب مشخص گرديد که می بايست در انتظار تحولات چشمگيری در اين عرصه بود .ASP نسخه شماره سه ( تکنولوژی قبلی شرکت مايکروسافت برای پياده سازی برنامه های وب ) ، امکانات گسترده و انعطاف لازم به منظور ايجاد سايت های پويا را در اختيار علاقه مندان قرار می داد. تاکنون صدها کتاب و هزاران مقاله با موضوع ASP نوشته شده است . ماحصل تمامی تلاش های انجام شده در اين رابطه، تسهيل در امر طراحی و پياده سازی وب سايت های پويا و برنامه های وب بود . چيزی که ASP نداشت ، يک فريمورک برنامه نويسی بود. هر چيزی که در ASP انجام می شد با رويکرد کدنويسی بود و برنامه نويسان برای انجام هر کاری ملزم به نوشتن کدهای مورد نياز بودند.

ASP.NET با هدف غلبه بر محدوديت فوق طراحی شده است . ASP.NET يک فريمورک برنامه نويسی است که برروی CLR ايجاد و می توان از آن به منظور ايجاد برنامه های قدرتمند وب استفاده نمود .يکی از اهداف اساسی طراحی ASP.NET ، برنامه نويسی ساده تر و با سرعت بيشتر از طريق کاهش حجم کدهای مورد نيازی است که برنامه نويسان ملزم به نوشتن آنان می باشند.برنامه نويسی declarative ، مجموعه ای گسترده از کنترل های سرويس دهنده به همراه رويدادهای مربوطه ، يک کتابخانه کلاس بزرگ و ابزارهای پياده سازی کاملا" حرفه ای نظير ويژوال استوديو دات نت ، از جمله ويژگی های شاخص ASP.NET محسوب می گردد( يک جهش کاملا" ملموس نسبت به وضعيت گذشته ). کنترل های سرويس دهنده ، معماری postback ، حمايت از viewstate به اضافه استفاده از کد ترجمه شده و مدل برنامه نويسی مبتنی بر رويداد ، جملگی از مهمترين دستاوردهای ASP.NET محسوب می گردد که نويد ايجاد و اشکال زدائی سريع برنامه های وب را در اختيار پياده کنندگان قرار می دهد .